„Samas ettevõtete juhtide seas läbiviidud uuringute kohaselt hindavad juhid ise, et ettevõtte infosüsteemidega on kõik korras. Kuid sageli ei teata, et infosüsteemide turvalisuse hindamiseks on vajalik teostada IT auditeid ja läbistusteste. Samuti kui IT-teenuste haldus on ära antud kolmandatele osapooltele ning infrastruktuurist suur osa paigutatud pilve, ei tähenda see, et teenuse omanik ei peaks mõtlema teenuse turvalisuse peale. Meie praktika näitab, et turvalisus ei ole sugugi sellisel tasemel, nagu lepingupartnerite abi kasutav klient seda eeldab ning teenuse turvalisuse eest vastutab lõplikult ikkagi teenuse omanik,“ toob välja KPMG Baltics küberturvalise valdkonna ekspert Igmar Ilves. Samuti näitavad globaalsed uuringud, et enamik organisatsioonidest on siiani alainvesteerinud IT-turvalisuse valdkonda, mis omakorda loob hea pinnase küberkurjategijatele ning muudab ettevõtte infosüsteemid lihtsalt rünnatavaks.
Oleme selliste olukordade vältimiseks ja minimeerimiseks välja töötanud ettevõtetele infoturbe ja küberturvalisuse küpsustaseme hindamise (Cyber Maturity Assessment CMA ) teenuse, mis pakub suurt väärtust igale ettevõttele:
Infoturbe ja küberturvalisuse küpsustaseme hindamine annab ulatusliku ülevaate, milline on organisatsiooni infovarade kaitsmise ja küberohtudele reageerimise võimekus (sh. pöörame tähelepanu töötajatele, tehnoloogiatele, protsessidele);
Küpsustaseme hindamine võimaldab planeerida oluliselt paremini IT-valdkonna investeeringuid ja edasisi samme ettevõtte kitsaskohtade leevendamiseks ning parema turvalisuse tagamiseks. Samuti välistada infoturbega seonduvad ebameeldivad ning ootamatud üllatused.
Igmar Ilves
Senior Cyber Security Advisor
KPMG Baltics OÜ
Mihkel Kukk
Küberturvalisuse teenuste juht
KPMG Baltics OÜ
Eestis kehtib avalikke teenuseid osutavatele organisatsioonidele infoturbestandard ehk E-ITS (alte..
Tehisintellekti rakendades toovad kõige kiiremini kulutused tagasi rahaliselt suure mõjuga lahendu..
Kiirelt tegutsedes võivad Eesti ettevõtted tõsta oma küberturvalisuse taset, kasutades EASi kaudu ..
IT- või küberturbe koolituse muudab põnevaks praktikust koolitaja, kes saab jagada oma elulisi n..
Riigi Infosüsteemi Amet ja EAS/Kredex jagavad jätkuvalt küberturvalisuse taseme kaardistamise ja t..
Küberkaitset planeerides tuleb arvestada, et koostööpartnerite nõrkus võib otseselt mõjutada ka te..
Taga oma ettevõttele turvaline ja jätkusuutlik ärikeskkond!
Aitame luua vastupidava ja usaldusväärse digitaalse maailma,
isegi muutuvate ohtude korral.
HR analüüs keskendub küberturvalisuse nõrgima lüli – kasutaja, töötaja – oskuste kaardistamisele ja kompetentside tõstmisele.
Ohuanalüüs on taktikaline ja tehniline teenus, mis võimaldab ettevõttel saada kiire ülevaade välistest ohtudest.
Aitab planeerida IT-valdkonna investeeringuid ja edasisi samme kitsaskohtade leevendamiseks ning parema turvalisuse tagamiseks.