1000 läbiviidud projekti 100 Rahvusvahelist Eksperti 3500 Klienti 154 Riiki

KPMG IT auditi ja nõustamise meeskond

KPMG IT auditi ja IT riskianalüüsi meeskonnal on kokku üle 25 aasta töökogemust infoturbe nõustamise ning auditeerimise valdkonnas nii era- kui avalikus sektoris. Omame valdkonna juhtivaid sertifikaate sh CISA, ISO27001 Lead Auditor, CISM, CISSP, CRISC jm.

Aitame tagada vastavuse standarditega

KPGM IT auditi ja riskinõustamise meeskond aitab Teie ettevõttes kaardistada riskid ning viia läbi auditeid erinevate standardite põhiselt sh E-ITS, ISO, ISAE, SOC, SWIFT, CIS. Kõikide standardite osas pakume ka konsultatsiooniteenust standardi nõuete juurutamiseks ning vajaliku dokumentatsiooni välja töötamiseks.

AI ehk tehisaru hooletu kasutamine on ettevõtetele turvarisk

Uue nähtusena on viimasel ajal hakanud laineid lööma tehisintellekti rakendused, nagu näiteks ChatGPT, mille kasutamisest võib infoturbe seisukohalt kujuneda ettevõtte jaoks suur turvarisk. Esmapilgul tundub, et sinna võib sisestada ja lasta AI-l igasuguseid asju teha – koostada e-kirju, kirjutada koodi, mida iganes. Samas peab olema ettevaatlik, et ChatGPT-sse ei satuks kliendiandmeid või ärisaladusi, sest sellega kaob igasugune kontroll nende andmete turvalisuse üle. Soovitan mitte kasutada tehisintellekti rakendusi senikaua, kuni ettevõtte infoturbe eeskirjades pole nende kasutamine selgelt reguleeritud.

Ivar Anton

Küberturvalisuse ekspert / IT audiitor


Taga oma ettevõttele turvaline ja jätkusuutlik ärikeskkond! 
Aitame luua vastupidava ja usaldusväärse digitaalse maailma, 
isegi muutuvate ohtude korral.

KPMG Baltics OÜ

+372 626 8700
itaudit@kpmg.ee
Ahtri 4, 10151 Tallinn, Eesti
${item.title}
KPMG Baltics KPMG Cyber KPMG Global Privaatsuspoliitika
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.
Email again:

HR analüüs

HR analüüs keskendub küberturvalisuse nõrgima lüli – kasutaja, töötaja – oskuste kaardistamisele ja kompetentside tõstmisele.

Email again:

Ohuanalüüs

Ohuanalüüs on taktikaline ja tehniline teenus, mis võimaldab ettevõttel saada kiire ülevaade välistest ohtudest.

Email again:

Küpsusanalüüs

Aitab planeerida IT-valdkonna investeeringuid ja edasisi samme kitsaskohtade leevendamiseks ning parema turvalisuse tagamiseks.

Email again: